VIVAX COOL ACP-09CH25AEYI- [4.10 kW] | Y Дизајн - Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-09CH25AEYI

Наградни поени: 350

Достапност: 10

Цена: 46.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
23.495 ден.
6 Рати
7.832 ден.
12 Рати
3.916 ден.
18 Рати
2.611 ден.
24 Рати
1.958 ден.
Без данок: 46.990ден
Цена во наградни поени: 46990
Модел ACP-09CH25AEYI
 
Капацитет
Ладење 2640 W
Греење 4103 W
 
Разладувачки медиум R32
 
Класа на енергетска ефикасност
Ладење A+++
Греење A+++
 
Енергетска ефикасност
SEER 9,20
SCOP 5,30
 
Wi-Fi ready ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design) 2400 W
 
Влезна моќност
Ладење 483 W
Греење 834 W
 
Проток на воздух 565 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1,0 L/h
 
Бучавост
Внатрешна Единица 58 dB
Надворешна Единица 69 dB
Работно подрачје                            -32°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: