Мобилен телефон VIVAX SMART FUN S20 Бел

Производител: VIVAX

Код на продуктот: VIVAX SMART FUN S20 White

Наградни поени: 100

Достапност: 9

Цена: 4.590ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
2.295 ден.
6 Рати
765 ден.
12 Рати
383 ден.
18 Рати
255 ден.
24 Рати
191 ден.
Без данок: 4.590ден
Цена во наградни поени: 4590
Основни карактеристики
Големина на екран 5"
Тип на екран IPS
Резолуција 720*1280
Тип на процесор MT6737
Процесор Quad-Core
Фрекфенција [GHz] 1,25
CPU Mali-T720 MP1
Капацитет [GB] 8 GB
RАМ 1 GB
ОS Android 7.0
Мрежа 4G (LTE)
СИМ Dual
Димензии и маса
Димензије [mm] 143,5*72*8,8
Тежина [g] 165
Останати карактеристики
Камера задна 5 MP
Камера предна 2 MP
Макc. проширивост СД картица 128 GB
Bluetooth 4.0
Гаранција [год] 1
Дополнителна опрема
Енергија и потрошувачка
Батерија [mAh] 2000
Траeњe на батеријa 140 h

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: