Аспиратор GORENJE DF 6116 Е

Производител: GORENJE

Код на продуктот: DF 6116 Е

Наградни поени: 21

Достапност: 5

Цена: 5.190ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
2.595 ден.
6 Рати
865 ден.
12 Рати
433 ден.
18 Рати
288 ден.
24 Рати
216 ден.
Без данок: 5.190ден
Цена во наградни поени: 4799

Куќиште: Инокс
�� �Сива
�� �Вграден кујнски аспиратор
�� �Издувно и проточно
Управување: Преклопник
�� �Механичко управување
�� �Халогенско осветлување: 2 × 28 W
�� �Копче за уклучување/исклучување на светлото
Број на степени на вентилаторот: 3
Пречник на одводното црево: 12 cm
Дополнителна опрема
Број на мотори: 2
Број на филтри: 2
�� �Филтер за маснотии кој се мие
Метален филтер: 194499
Јаглен филтер: 646780
�� �Алуминиумски филтер за маснотии
Технички карактеристики
Пречник на одводното црево: 12 cm
Висина на турбината: 17,3 cm
Јачина на моторот:�� 250 W
Максимален проток на воздух при издувно функционирање: �� �384 m³/h
Максимален проток на воздух при проточно функционирање: �� �316 m³/h
Бучност: 71 dB(A)re 1 pW
Димензии: 59,8 × 29,5 cm
Ширина:�� 598 mm
Висина (аспиратор без оџак): 17,3 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 66 × 39 × 22,5 cm
Бруто тежина на апаратот: �� �9,3 кг
Максимален капацитет на вентилаторот: 550 m³/h
Годишна потрошувачка на енергија: 192 kWh

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: