Android Smart TV HDMI Stick Gembird Dual Core 1.6GHz/1GB/4GB SSD/Full HD/WiFi/A4.2

Производител: GEMBIRD

Код на продуктот: Stick Gembird Dual Core 1.6GHz/1GB/4GB

Достапност: 1

Цена: 2.200ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
1.100 ден.
6 Рати
367 ден.
12 Рати
183 ден.
18 Рати
122 ден.
24 Рати
92 ден.
Без данок: 2.200ден

Карактеристики
-DHDMI SmartTV dongle со Android 4.1 оперативен систем
-4 GB внатрешно складирање кое лесно може да се надгради со MicroSD картичка
-USB приклучок за поврзување на тастатура, глувче, слушалки и сл. (Поддржан од USB-приклучок)
-USB напојува, директно од телевизорот, или со вклучен адаптер за напојување
-Вина антена за WiFi, за брз и лесен пристап до интернет
-Поддржува DNLA и сите вообичаени аудио и видео формати на датотеки
-Apps може да се преземе од Google Play Store, Amazon Appstore итн.

Спецификации
-Процесор: RK3066, ARM Cortex A9 со двојадрен, до 1.6 GHz + 1080P медиум + 3D графички акцелератор, Mali400 со двоен графички процесор
-DRAM: 1GB
-оперативен систем: Android 4.2
-Внатрешно складирање: флеш меморија од 4GB
-Надворешно складирање: MicroSD картичка (максимум 32 GB)
-WiFi: 802,11 b / g / n
-USB: 1 x USB 2.0 (поддржува OTG)
-Видео резолуција: Full HD (1920x1080p),
-Виде формати: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ASP, DivX3, DivX4, DivX5, Xvid, H.264, H.263, VC-1, RV30 / 40, WMV, RealVideo
-Аудио формати: PCM, LPCM, MP3, AAC, MPEG аудио, WM, WMA, WAV, OGG, M4
-Имажни формати: JPG, GIF, BMP, PNG
-Дизајнирани формати: SRT, SSA, ASS, SUB
-Adobe Flash: поддржува Adobe Flash 10.1 или погоре
-Адаптер за напојување: 110-240 VAC до 5 VDC / 1 A
- Потрошувачка на енергија: 5 V DC, до 0,4 / 0,7 A ако WiFi е исклучено / вклучено
-Димензии: 90 x 31 x 10 mm
-Производ тежина: 30 g

системски барања
-TV со бесплатен HDMI приклучок
-Wifi мрежа (само за пристап на интернет)

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: