Android Smart OTT TV Box MXQ Pro+ 64bit Quad S905X 2.0Ghz/3GB DDR3/32GB/2K*4K/WiFi/BT/Remote/A7.1.2

Производител: LDK

Код на продуктот: TV Box MXQ Pro

Достапност: 5

Цена: 3.300ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
1.650 ден.
6 Рати
550 ден.
12 Рати
275 ден.
18 Рати
183 ден.
24 Рати
138 ден.
Без данок: 3.300ден

Процесор: Amlogic S905X Quad core 64-битна Cortex A53 до 2.0GHz
GPU: Пента-јадро (5x) Мали-450 до 750MHz
3D графика OpenGL ES 1.1 / 2.0 и Open VG 1.1 поддршка
3GB DDR3 RAM меморија
Вградена меморија: 32GB
Поддршка MicroSD (TF): До 32GB
2K * 4K поддршка
Google Android 7.1.2 Nougat оперативен систем
Wi-Fi: 802,11 b / g / n
Bluetooth
Далечински управувач
Поддржува 2.4G безжичен глушец / тастатура
HDMI 2.0 верзија
Продавница на Google Play
OTT (содржина над-top):
Коди, YouTube, Netflix, Фејсбук, Твитер, Miracast, DLNA, Airplay

Поддржано видео:
HD MPEG1 / 2/4, H.265,4K-HD, HD AVC / VC-1, RM / RMVB, Xvid / DivX3 / 4/5/6, RealVideo8 / 9/10
Avi / Rm / Rmvb / Ts / Vob / Mkv / Mov / ISO / wmv / asf / flv / dat / mpg / mpeg
4K @ 60 Hz видео декодирање 10-битна HEVC и AVS + кодек поддршка; H.264 до 4K 30 Hz

3D:
Hardward 3D графичко забрзување

Поддржано аудио:
MP3 / WMA / AAC / WAV / OGG / AC3 ​​/ DDP / TrueHD / DTS / DTS / HD / FLAC / APE

Поддржана слика:
HD JPEG / BMP / GIF / PNG / TIFF

Влез излез:
4 * USB 2.0
1 * Слот за SD картичка
1 * HDMI
1 * AV
1 * SPDIF
1 * RJ45 (LAN)

Додатоци:
* 5V / 2A адаптер
* HDMI кабел
* Далечински управувач

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: