Android Smart TV Box Xiaomi Mi Box 4K црн

Производител: XIAOMI

Код на продуктот: Mi Box 4K

Достапност: 5

Цена: 4.700ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
2.350 ден.
6 Рати
783 ден.
12 Рати
392 ден.
18 Рати
261 ден.
24 Рати
196 ден.
Без данок: 4.700ден

Димензии
� � � � Должина: 101mm
� � � � Ширина: 101mm
� � � � Дебелина: 19.5mm
� � � � Тежина: 176.5g (+/- 1g)
� � � � Боја: црна

Основни спецификации
� � � � Излезна резолуција: до 4K 60fps
� � � � Процесор: Quad-core Cortex-A53 2.0GHz
� � � � GPU: Mali 450 750MHz
� � � � RAM: 2GB DDR3
� � � � Блесок: 8GB eMMC
� � � � Систем: Android TV 6.0, надградлив на Android 8.0
� � � � Безбедност: Widevine L1 + PlayReady 3.0

Безжично поврзување
� � � � Wi-Fi: 802.11a / b / g / n / ac, Dual-band Wi-Fi 2.4GHz / 5GHz
� � � � Bluetooth: Bluetooth 4.0 / 3.0

Видео
� � � � VP9 профил-2 до 4K x 2K @ 60fps
� � � � H.265 HEVC MP-10 на L5.1, до 4K x 2K на 60 fps
� � � � H.264 AVC HPat L5.1, до 4K x 2K на 30fps
� � � � H.264 MVC, до 1080P на 60 fps
� � � � Поддржува HDR10 / HLG HDR обработка (потребно е надградба на софтверот)

Звук
� � � � DTS 2.0 + Дигитален излез, Dolby Digital Plus
� � � � До 7.1 помине

Портови
� � � � HDMI: HDMI 2.0a x 1 порта (HDCP 2.2)
� � � � USB: USB 2.0 x 1 порта
� � � � AV: SPDIF Out / 3.5mm аудио излез x 1 порта
� � � � Моќност: 1 порта

Други спецификации
� � � � Далечински: Bluetooth гласовна далечинска контрола, напојувана од 2 ААА батерии
� � � � Вклучена галантерија: Bluetooth гласовниот далечински управувач, HDMI кабел
� � � � Влез за напојување: 100 ~ 240V 50 / 60Hz влез, 5.2V, 2.1A излез

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: