VIVAX COOL ACP-12CH35AEQI R32- [3.81 kW] | Q Дизајн - Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-12CH35AEQI R32

Наградни поени: 300

Достапност: 9

Цена: 21.999ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
11.000 ден.
6 Рати
3.667 ден.
12 Рати
1.833 ден.
18 Рати
1.222 ден.
24 Рати
917 ден.
Без данок: 21.999ден
Цена во наградни поени: 19990

Модел: ACP-12CH35AEQI R32
Капацитет: Ладење 3520 W
Греење: 3810 W
Разладувачки медиум: R32
Ладење: A++
Греење: A++
Енергетска ефикасност SEER: 6,10
SCOP: 4,00
Wi-Fi ready: ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design): 2300 W
Влезна моќност 
Ладење 1237 W
Греење: 964 W
Проток на воздух: 600 m3/h
Капацитет на одвлажнување: 1.20L/h
Бучавост 
Внатрешна Единица: 53 dB
Надворешна Единица: 65 Db
Работно подрачјe: -15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: