Прочистувач на воздух Winix HR1000 - 40m2

Производител: Winix

Код на продуктот: Winix HR1000

Достапност: 10

Цена: 23.000ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
11.500 ден.
6 Рати
3.833 ден.
12 Рати
1.917 ден.
18 Рати
1.278 ден.
24 Рати
958 ден.
Без данок: 23.000ден

WINIX HR1000 прочистувачот е модел со модерен дизајн. Уредот се користи за површини до 40м2. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, разни мириси и хемикалии. Го прочистува воздухот во 5 фази на прочистување, префилтер кој може да се мие со вода, филтер со активен јаглен (Coated Deodorization Carbon Filter) кој ги редуцира мирисите и хемикалиите, вистински ХЕПА филтер обложен со анти бактериско средство кој ги филтрира ПМ честичките поголеми од 0,3 микрометри, WINIX PlasmaWave® технологија кога ги редуцира мирисите и хемикалиите. Уредот има тајмер, child-lock, и Wi-Fi конекција со вашиот смарт телефон преку кој можете да го мониторирате и управувате. Прочистувачот има вграден смарт сензор кој се состои од сензор за ПМ честички и сензор за мириси и хемикалии (VOC). На тој начин најоптимално ќе ја регулира брзината во авто мод за да го прочистува воздухот најоптимално при тоа да биде што е можно потивок. Со уредот е вклучен сет филтри за првата година.

Спецификација

Тежина 8.5kg
Димензии 25 X 41 x 60 cm
Површина (потврдена одAHAM) 40м2
Антибактериски третмант CleanCel
CARDиндекс (прав/полен/чад) 264/301/258
Гаранција 2 години
Брзини на вентилатор 5 (ноќна, спора, средна, брза, турбо)
Проток на воздух 96/150/192/276/486 m3/h
Ниво на бучава 26.4/30.6/35.2/40/56 db
Тип на мотор BLDC (без четкици, потивок, долг век на живот)
VOC сензор Има (volatile organic compounds, сензор за мириси и хемикалии)
Сензор за честички Има
Моќност 5W sleep, 90W turbo
Режим на работа рачен, автоматски – денски/ноќен.
Промена на филтри 1 година
Боја Бела.
Напојување 220V
Сертификати AHAM,ECARF,CE,California ARB
Упатство за употреба EN
Произведено во Кореја

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: