Десктоп компјутер PC LENOVO Y720T-34IKH TW, 90H5002BRI

Производител: Lenovo

Код на продуктот: 90H5002BRI

Достапност: На залиха

Цена: 63.100ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
31.550 ден.
6 Рати
10.517 ден.
12 Рати
5.258 ден.
18 Рати
3.506 ден.
24 Рати
2.629 ден.
Без данок: 63.100ден


Супер брз простор за складирање
128 GB SSD-меморија со што вчитувањето на игрите е најбрзо што може да биде, а има простор од 1TB на HDD-меморија што е перфектно за Вашата колекција на игри (Legion Y720T)

Гаранција 24 месеци

Основни карактеристики
ОS Free DOS
CPU брeнд Intel
CPU тип Intel® Core™ i7
CPU модел 7700
CPU брзина [GHz] 3,60
L2 Cache 8 MB
L Cache 8 MB
Chipset Intel H170
Socket 1151
Количина меморијa 2x 4 GB
Тип меморијa DDR4
Такт меморијa [Mhz] 2400
Број на мемориски отвори 4
Максимална количина меморија [GB] 32
Графичка картица nVIDIA GeForce
Модел на графичка картица GTX1060_6GD5_192B_DVI+H+3DP_HP
Големина на дискот [GB] 1000
Број на вртежи на дискот 7.200 o/min
Тип на хард диск 2 SSD
Оптички уред DVD±RW
Големина на диск 2 [GB] 128
Звучна картица HD zvuk
Мрежна картица - брзина [Mbit] 10/100/1000
Куќиште - величина Midi Tower
Напојување [W] 480
Фиока за уреди 5,25" надворешна 4
Фиока за уреди 3,5" надворешна 1
Фиока за уреди 3,5" интерна 4
Заден панел
  • 1x RJ45
  • 4x USB 3.0
  • Audio In/Out
  • HDMI
  • VGA
Интерни конектори
  • 2x SATA III
  • 4x SATA II
Отвори за проширување
  • 2x PCI
  • 2x PCIe x 1
  • 2x PCIe x 16
Глувче USB_OPTICAL_MOUSE_BK
Тастатура USB_KB_BK_UKE

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: