Персонален компјутер LENOVO Y720 Cube-15ISH, 90H20025RI Gaming

Производител: Lenovo

Код на продуктот: Y720 Cube-15ISH, 90H20025RI

Достапност: На залиха

Цена: 49.300ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
24.650 ден.
6 Рати
8.217 ден.
12 Рати
4.108 ден.
18 Рати
2.739 ден.
24 Рати
2.054 ден.
Без данок: 49.300ден

Најновото во перформансите за играње

Феноменалните Y720 Cube/Legion монструозни конфигурации со најновите i7 процесори спакувани во фантастично дизајнирани куќишта.

Графика од следната генерација

Y720 доаѓа со графички картички до NVIDIA GTX 1060 , кои ви овозможуваат да играте игри непречено и без губење на слики, со идеален број на слики во секунда.

Гаранција 24 месеци

Основни карактеристики
OS Free DOS
CPU бранд Intel
CPU тип Intel® Core™ i7
CPU модел 7700
CPU брзина [GHz] 3,60
L2 Cache 8 MB
L3 Cache 8 MB
Chipset Intel H170
Socket 1151
Количина меморијa 2x 4 GB
Тип меморијa DDR4
Такт меморијa [MHz] 2400
Број меморијских утора 4
Максимална количина меморије [GB] 32
Графичка картица nVIDIA GeForce
Модел на графичка картица GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5
Големина на дискот [GB] 1000
Број на вртежи на дискот 7.200 o/min
Звучна картица HD zvuk
Мрежна картица - брзина [Mbit] 10/100/1000
Куќиште - величина Midi Tower
Напојување [W] 480
Фиока за уреди 5,25" надворешна 4
Фиока за уреди 3,5" надворешна 1
Фиока за уреди 3,5" интерна 4
Заден панел
  • 1x RJ45
  • 4x USB 3.0
  • Audio In/Out
  • HDMI
  • VGA
Интерни конектори
  • 2x SATA III
  • 4x SATA II
Отвори за проширување
  • 2x PCI
  • 2x PCIe x 1
  • 2x PCIe x 16
Глувче USB_OPTICAL_MOUSE_BK
Тастатура USB_KB_BK_UKE

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: