Машина за сушење на алишта - кондензациска Gorenje D724BL

Производител: GORENJE

Код на продуктот: D724BL

Наградни поени: 120

Достапност: 16

Цена: 21.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
10.995 ден.
6 Рати
3.665 ден.
12 Рати
1.833 ден.
18 Рати
1.222 ден.
24 Рати
916 ден.
Без данок: 21.990ден
Цена во наградни поени: 21990

Управување
Електричен
Сервисна дијагностика
Персонализирани подесувања на сите програми
Програми
Сензорско и временско сушење
SensoCare прилагоден начин на сушење
Mix
Синтетика: 1 степен на влажност
Памук: � � 4 степени на влажност
Функции
Намалување на температурата
Систем против туткање
Број на степени на влажност - памук: � � 4
Електричен
AutoDrain - можност за директен одвод на кондензатот
Особини
Дизајн/Боја: � � Бела
Волумен на барабанот: � � 117 Литри
Собирач (резервоар) на вода: � � 4,95 Литри
Врата: � � 35 cm
Агол на отвoрање на вратата: � � 180 °
реверзибилно движење на барабанот
Сензор на влажност
Вакумски ногарки
Опрема
FiltrationSupreme
Безбедносни системи
Автоматско исклучување при отворена врата
Сигнал за полн сад за кондензатот
Систем против туткање
Технички карактеристики
Енергетска класа: � � B
Капацитет: � � Капацитет 7 кг
Потрошувачка на енергија kWh/год.: � � 504 kWh
Потрошувачка на енергија: � � 4,21 kWh
Време на сушење: � � 120 мин.
Бучност: � � 65 dB(A)re 1 pW
Димензии (Ш x В x Д): � � 60 × 85 × 60 cm
Тежина на апаратот: � � 38 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): � � 64 × 91,5 × 68,5 cm
Бруто тежина на апаратот: � � 40 кг

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: