Машина за сушење GORENJE D 744 BJ Кондензациска

Производител: GORENJE

Код на продуктот: D 744 BJ

Наградни поени: 140

Достапност: 10

Цена: 23.900ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
11.950 ден.
6 Рати
3.983 ден.
12 Рати
1.992 ден.
18 Рати
1.328 ден.
24 Рати
996 ден.
Без данок: 23.900ден
Цена во наградни поени: 23990

Тип на дисплејот:
Електричен
ЛЕД дисплеј
Сервисна дијагностика
Заклучување - заштита од деца (CDP)
Одложен старт:Одложен почеток на перење (24 часа)
Звучен сигнал
Персонализирани подесувања на сите програми
Програми
Сензорско и временско сушење
SensoCare прилагоден начин на сушење
Mix
Волна
Синтетика:2 степени на влажност
Памук: 4 степени на влажност
Осетливи алишта:1 степен на влажност
Функции
Намалување на температурата
Систем против туткање
Број на степени на влажност - памук: 4
AutoDrain - можност за директен одвод на кондензатот
Прикажување на преостанато време на сушење на ЛЦД
Особини
Дизајн/Боја: Бела
Волумен на барабанот: 117 Литри
Собирач (резервоар) на вода: 4,95 Литри
Врата: 35 cm
Агол на отвoрање на вратата: 180 °
LED осветлување на барабанот
реверзибилно движење на барабанот
Сензор на влажност
Вакумски ногарки
Опрема
FiltrationSupreme
Безбедносни системи
Автоматско исклучување при отворена врата
Сигнал за полн сад за кондензатот
Систем против туткање
Технички карактеристики
Енергетска класа:B
Капацитет: Капацитет 7 кг
Потрошувачка на енергија kWh/год.:504 kWh
Потрошувачка на енергија: 4,21 kWh
Време на сушење: 120 мин.
Бучност: 65 dB(A)re 1 pW
Димензии (Ш x В x Д):60 × 85 × 60 cm
Тежина на апаратот: 40 кг
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 64 × 91,5 × 68,5 cm
Бруто тежина на апаратот:42 кг
Приклучна моќ:2500 W
Осигурувач: 16 amp

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: