Машина за сушење GORENJE D 854 BJ Кондензациска

Производител: GORENJE

Код на продуктот: GORENJE D 854 BJ

Наградни поени: 200

Достапност: 10

Цена: 24.500ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
12.250 ден.
6 Рати
4.083 ден.
12 Рати
2.042 ден.
18 Рати
1.361 ден.
24 Рати
1.021 ден.
Без данок: 24.500ден
Цена во наградни поени: 24500

Енергетска класа: B
Боја: Бела
Капацитет на сушење: 1-8 kg
Волумен на барабанот: 120 l
Осветлен барабан
Врата: 35 cm
Агол на отвoрање на вратата: 180 °
Реверзибилно движење на барабанот
Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)
Персонализирани подесувања на сите програми
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
15 програми
Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори
ниска температура на сушење
Систем против туткање
Одложен старт
Звучен сигнал
Систем за филтрирање (FiltrationSupreme)
Покажувач на процесот на перење
Сигнал за полн сад за кондензатот
Прикажување на преостанато време на сушење
Вакумски ногарки за поставување на сушарата над машината за перење
Сензор на влажност
Заклучување - заштита за деца (CDP)
Барабан од не'рѓосувачки челик
Бучност: 65 dB(A)re1pW
Потрошувачка на енергија kWh/год.: 559 kWh
Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91,5 × 68,5 cm
Нето тежина на апаратот: 40 kg
Бруто тежина на апаратот: 42 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W
Приклучна моќ: 2.500 W
Осигурувач: 16 A

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: