Вграден фрижидер GORENJE RCI 4180 W

Производител: GORENJE

Код на продуктот: RCI 4180 W

Наградни поени: 150

Достапност: 10

Цена: 22.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
11.495 ден.
6 Рати
3.832 ден.
12 Рати
1.916 ден.
18 Рати
1.277 ден.
24 Рати
958 ден.
Без данок: 22.990ден
Цена во наградни поени: 22990

Енергетска класа: А
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Шарка на вратата: Со лизгач
Врата: Метална рачка на врата
Боја: Бела
Климатска класа: ST, N
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 286 / 272 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 205 / 203 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 81 / 69 l
Капацитет на замрзнување: 9 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h
Механичко управување
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Осветлена внатрешност
5 стаклени полици
2 сада за јајца (6×)
Простор за замрзнување: 1 фиока
Дел за складирање: 2 фиоки
1 сад за лед
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1, kWh
Бучност: 40 dB(A)
Димензии (ШxВxД): 54 × 177,5 × 54,5 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 183,5 × 65 cm
Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-57 × 177,5-178 × 55 cm
Нето тежина на апаратот: 62 kg
Бруто тежина на апаратот: 64,5 kg
Приклучна моќ: 100 W
Осигурувач: 10 A

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: