CANON DSLR EOS 80D EF18-55IS

Производител: Canon

Код на продуктот: EOS 80D

Достапност: 1

Цена: 73.125ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
36.563 ден.
6 Рати
12.188 ден.
12 Рати
6.094 ден.
18 Рати
4.063 ден.
24 Рати
3.047 ден.
Без данок: 73.125ден

Тип

22,3mm x 14,9 mm CMOS

Ефективни пиксели

Прибл. 24,20 мегапиксели

Вкупно пиксели

Прибл. 25,80 мегапиксели

Сооднос на слика

3:2

Филтер за ниски фреквенции

Вграден/фиксен со слој од флуор

Чистење на сензор

EOS вграден систем за чистење

Тип на филтер за бои

Примарни бои

ПРОЦЕСОР НА СЛИКА

Тип

DIGIC 6

ОБЈЕКТИВ

Објектив со менување

EF/EF-S

Фокусна должина

Еквивалентно на 1,6x од фокусната должина на објективот

ФОКУСИРАЊЕ

Тип

TTL-CT-SIR со CMOS сензор

AF систем / точки

45 AF точки од вкрстен тип�
(45 AF точки од вкрстен тип со f/5.6, 27 точки со f/8 [9 од вкрстен тип], централната точка е од двоен вкрстен тип и нуди f/2.8 и f/5.6)¹

AF работен опсег

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: