CANON DSLR EOS 6D Body WiFi

Производител: Canon

Код на продуктот: EOS 6D Body WiFi

Достапност: 1

Цена: 95.759ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
47.880 ден.
6 Рати
15.960 ден.
12 Рати
7.980 ден.
18 Рати
5.320 ден.
24 Рати
3.990 ден.
Без данок: 95.759ден

Сензор за слика

Тип

Прибл. 35,9 x 24,0 mm CMOS

Ефективни пиксели

Прибл. 26,2 мегапиксели

Вкупно пиксели

Прибл. 27,1 мегапиксели

Сооднос на слика

3:2

Филтер за ниски фреквенции

Вграден/фиксен

Чистење на сензор

EOS вграден систем за чистење

Тип на филтер за бои

Примарни бои

Процесор на слика

Тип

DIGIC 7

Објектив

Објектив со менување

EF (не се вклучени EF-S и EF-M објективи)

Фокусна должина

Еквивалентно на 1,0x од фокусната должина на објективот

Стабилизација на слика

Оптичка стабилизација на слика кај компатибилни објективи
Видео: достапна е вградена дигитална стабилизација на слика со 5 оски.1

ФОКУСИРАЊЕ

Тип

Преку оптичкиот визир:
Систем за формирање на секундарна TTL слика со откривање на фаза и наменски сензор со AF
Преку LCD екранот при прегледување во живо:
Dual Pixel CMOS AF систем. Пиксели за откривање на фаза вградени во сензорот за слика2

AF систем / точки

Преку оптичкиот визир:
45 AF точки од вкрстен тип
(45 AF точки од вкрстен тип со f/5,6, 27 точки со f/8 (9 од вкрстен тип), централната точка е од двоен вкрстен тип и нуди f/2,8 и f/5,6)
Преку LCD екранот при прегледување во живо:
Максимум 63 AF точки (фиксна локација на решетка од 9x7) преку автоматско избирање со фотоапаратот3

AF работен опсег

Преку оптичкиот визир:
EV -3 - 18 (при 23 °C и ISO 100) со централна AF точка и f/2.8 или поосветлени објективи
Преку LCD екранот при прегледување во живо:
EV -2,5- 18 (при 23 °C и ISO 100) со AF со една снимка

AF режими

Преку оптичкиот визир:
AF за една снимка
AI Servo AF со предвидување (алгоритам AI Servo II)
AF со AI фокус
Преку LCD екранот при прегледување во живо:
AF со една снимка
Servo AF

Избор на AF точка

Преку оптичкиот визир:
Автоматско бирање: AF во 45 точки
Рачно бирање: една точка/ AF во точка
Рачно бирање: AF на зона
Рачно бирање: AF со голема зона
AF точките можат одделно да се избираат за вертикално и хоризонтално фотографирање
Преку LCD екранот:
Автоматско бирање: AIAF за откривање лице + следење, до 63 AF точки кога нема да се открие објект/ лице
Рачно бирање преку екранот на допир или слободно позиционирање на 1 AF точка/ 1 AF зона (9 точки, решетка од 3x3).4

Приказ на избраните AF точки

Прикажани на визирот и означени на горниот дел од LCD панелот и екранот за брза контрола

AF со предвидување

Да5

AF заклучување

Заклучување кога копчето на блендата е притиснато до половина во AF режим на една снимка или кога е притиснато копчето AF-ON.

Помошен зрак за AF

Емитуван преку изборен наменски Speedlite или изборен Speedlite предавател ST-E2

Рачно фокусирање

Се избира на објективот

AF микро прилагодување

C.Fn II-16
+/- 20 чекори (подесување на широкоаголен и телефото зум)
Прилагодување на сите објективи за иста количина
Поединечно прилагодување до 40 објективи
Зачувување на прилагодувањата на објективите по сериски број

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: